EMRE BELÖZOĞLU KİMDİR? 


 
Emre Belözoğlu kimi yönleriyle eleştirilse de harika bir futbolcu! Yıllarca Türkiye liglerinde harikalar yaratan Emre’nin adı Avrupa’da da sıkça yankılandı. Emre’yle yeniden tanışmaya ne dersin? 
 
En güzel Emre Belözoğlu golleri burada: www.canlibahis.io 
 
Emre Belözoğlu 1980, İstanbul doğumludur. 1.70 boyundaki futbolcu orta sahada görev yapmaktadır. Futbola Zeytinburnuspor altapısnda başlamıştı. 2 yıl burada görev yaptıktan sonra Galatasaray’a geçiş yapmıştır. 4 yıl aradan sonra A takım ile idmanlara çıkmaya başlamıştır. Fatih Terim’in gözüne girmeyi başarmıştır. 5 sezon boyunca nice şampiyonluklar görmüş ve UEFA Kupası’nı kazanmıştır. Avrupa’yı titreten kadroda önemli görevler üstlenmiştir. Genç Emre o sezon sergilediği performansla Avrupa devlerinin dikkatini çekmiştir. Inter’e imza atarak 4 sezon boyunca İtalyan ekibinin formasını terletmiştir. Emre için sıradaki durak İngiltere’dir. Premier League ekiplerinden Newcastle Unitde ile söz kesen Emre burada da çok iyi bir futbol sergilemiştir. Emre Belözoğlu beklenmedik bir transferle Türkiye’ye dönmüştür. Galatasaray’da yıldızı parlayan orta saha oyuncusu Fenerbahçe’yle anlaşmıştır. Sarı lacivertli formayı 4-5 yıl boyunca başarıyla giymiştir. Bu süreçte Kadıköy’de tribünlerin sevgilisi haline gelmiştir. Ancak Galatasaray taraftarlarınca da ayıplanmıştır. Kısa bir Atletico macerası geçiren Emre ardından yine Fenerbahçe’ye dönmüştür. 36 yaşındaki futbolcu 2015’ten beri İstanbul Başakşehir’de görev yapmaktadır.  turbo slim

 
Emre Belözoğlu çok küçük yaşlardan beri milli takımlarda oynamaktadır. 1994’te Türkiye U15 takımı ile sahaya çıkan Emre sırasıyla 16, 17, 18, 21 yaş gruplarında görev almıştır. 2000 yılında ise ilk defa A Milli olmuştur.  
 
Tecrübeli futbolcu kariyeri boyunca nice önemli zafer elde etmiş, çok önemli kupalar kazanmıştır. Bu yönüyle saygıyı hak etmiştir. Ancak saha içerisindeki sinirli tavırlarıyla da dikkat çekmiştir. Agresif bir oyun tarzına sahip olan Emre zaman zaman olaylı maçlar da çıkarmıştır. 
 
Emre Belözoğlu kariyerine İstanbul Başakşehir’de devam ediyor. Başakşehir’in Süper Lig fikstürü de hazır! Süper Lig maçlarıyla para kazanmak istiyorsan yeni iddaa programı yayında: www.oddsring2.com